/ Ogłoszenie / Pamiątka Reformacji – 31 października 2020

Pamiątka Reformacji – 31 października 2020

Hasło tygodnia: Fundamentu innego nikt nie może założyć oprócz tego, który jest założony,

a którym jest Jezus Chrystus. 1 Kor 3,11

 1. W najbliższą niedzielę 1 listopada w dniu Pamiątki Umarłych odprawione zostaną nabożeństwa:

– o godz. 8.00 i 10.00 w Kościele Jezusowym w Cieszynie

– o godz. 8:30 w Bażanowicach, Hażlachu, Krasnej, Marklowicach i Ogrodzonej.

– o godz. 10:00 w Gumnach, Puńcowie i Zamarskach.

 1. Wszystkich, którzy z racji wieku, czy stanu zdrowia obawiają się brania udziału w nabożeństwach w kościołach zapraszamy do uczestniczenia w nabożeństwach z Kościoła Jezusowego za pośrednictwem internetu na kanale naszej parafii w serwisie Youtube.

 2. Serdecznie zapraszamy do uczestniczenia w nabożeństwie, które jutro o godz. 15.50 nada TVP3 z kościoła Opatrzności Bożej w Zgierzu.

 3. W związku z wprowadzonymi przez władze państwowe obostrzeniami i zaleceniami Biskupa Kościoła, Rada Parafialna podjęła decyzję o zawieszeniu wszystkich spotkań parafialnych, do pierwszej niedzieli Adwentu tj. 29.11.2020 roku. Rada Parafialna podjęła również decyzję, iż w tym okresie wszystkie nabożeństwa w naszej parafii będą nabożeństwami Słowa Bożego.

 4. W trosce o zdrowie i bezpieczeństwo pracowników parafii prosimy o ograniczenie wizyt w kancelarii parafialnej do niezbędnego minimum. Pragniemy również przypomnieć iż większość spraw można załatwić telefonicznie lub za pośrednictwem poczty elektronicznej. Zachęcamy do dokonywania wszelkich płatności na rachunek bankowy parafii. Od listopada kancelaria parafialna w środy będzie nieczynna. Przyjmowane będą tylko zgłoszenia pogrzebów.

 5. Rada Parafialna zwraca się z gorącym apelem do wszystkich, a w szczególności do osób starszych o powstrzymanie się od odwiedzania w najbliższym czasie cmentarzy. Istotą przeżywania dnia Pamiątki umarłych w naszym Kościele jest przede wszystkim rozważanie Słowa Bożego, dlatego zachęcamy do uczestniczenia w tym dniu w nabożeństwach, także za pośrednictwem internetu i telewizji, która transmitować będzie nabożeństwo w TVP3 o godz. 15.50.

 6. CME zachęca do wzięcia udziału w akcji charytatywnej „Prezent pod choinkę” Bliższe informacje w kancelarii parafialnej.

 7. W kancelarii parafialnej można odebrać zdjęcia z tegorocznej konfirmacji.

 8. Przy wyjściu z kościoła można otrzymać listopadowy numer Wieści Wyższobramskich.

 9. Pragniemy zakończyć akcję diakonijną „Kromka chleba dla bliźniego”. Skarbonki można złożyć w kościołach podczas najbliższych nabożeństw. Za każdy złożony dar serdecznie dziękujemy.

 10. W trakcie wszystkich nabożeństwach reformacyjnych prosić będziemy o złożenie ofiary reformacyjnej na cele Funduszu Ewangelizacyjno-Misyjnego Kościoła. Ofiarę można złożyć również na konto naszej parafii. Za każdy złożony dar składamy serdeczne „Bóg zapłać”