/ Ogłoszenie / 8 niedziela po Trójcy Świętej – 7 sierpnia 2022

8 niedziela po Trójcy Świętej – 7 sierpnia 2022

Postępujcie jako dzieci światłości, bo owocem światłości jest wszelka dobroć

i sprawiedliwość, i prawda. Ef 5,8-9

Serdecznie dziękujemy za kolektę złożoną na ostatnim nabożeństwie.

– Cieszynie w wysokości:

972,78 zł

– Bażanowicach wysokości:

286 zł

– Gumnach w wysokości:

…………

– Hażlachu w wysokości:

885 zł

– Krasnej w wysokości:

1032 zł z Pamiątki Założenia

– Marklowicach w wysokości:

211 zł

– Ogrodzonej w wysokości:

…………

– Puńcowie w wysokości:

152 zł

– Zamarskach w wysokości:

…………

Dziękujemy również za wszystkie ofiary złożone na konto bankowe.

  1. W najbliższą niedzielę 14 sierpnia odprawione zostaną następujące nabożeństwa:

W Kościele Jezusowym w Cieszynie nabożeństwo poranne o godz. 8.00 połączone ze spow i Kom św. oraz nabożeństwo główne o godz. 10.00

Ponadto serdecznie zapraszamy na nabożeństwa w kościołach i kaplicach filialnych:

– o godz. 8:30 w Bażanowicach, Ogrodzonej i Hażlachu.

– o godz. 10:00 w Gumnach, Marklowicach, Puńcowie i Zamarskach.

W Zamarskach ze spow i Kom. św.

  1. Jeszcze dziś zapraszamy na trzeci koncert w ramach V Koncertów Wyższobramskich. Koncert rozpocznie się odbędzie się w przyszłą niedzielę 7 sierpnia o godz. 18.00 w Kościele Jezusowym w Cieszynie. Na organach zagra Daniel Strządała. Kolejny z koncertów odbędzie się w niedzielę 21 sierpnia również o godz. 18.00 Serdecznie zapraszamy. Cały zysk z koncertu przeznaczony będzie na remont kościoła Jezusowego.

  2. Również w przyszłą niedzielę zapraszamy na pamiątki Poświęcenia kościołów:

– do Wisły Głębiec na 5 rocznicę poświęcenia nowego kościoła. Uroczystość rozpocznie się o godz. 10.00. A kazanie wygłosi ks. dr Adrian Korczago – Biskup Diecezji Cieszyńskiej.

– do Mazańcowic na godz. 11.00. Słowem Bożym służył będzie ks. Łukasz Ostruszka z Krakowa.

  1. Serdecznie zapraszamy na kolejny Wieczór z Biblią w sali parafialnej w Cieszynie, w środę o 17:00.

  2. Cieszyński oddział PTE zaprasza na sprawozdawcze spotkanie w czwartek 11 sierpnia o 15.00 w sali na parafii. Tematem spotkania brzmi: „Jerzy Szaniawski i jego spuścizna.

  3. Kościół Jezusowy jest otwarty dla zwiedzających. Codziennie w godz. 10:00 – 15:00. W związku z tym potrzebni są wolontariusze do pełnienia dyżurów w kościele. Lista wystawiona jest w zakrystii po nabożeństwie, a w ciągu tygodnia w kancelarii. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy pełną taką służbę.

  4. Redakcja Wieści Wyższobramskich organizuje konkurs fotograficzny pod hasłem „Ewangelickie kościoły w obiektywie”. Prosimy o nadsyłanie zdjęć kościołów ewangelickich w Polce i zagranicą, które odwiedzicie Państwo w czasie wakacji mailem, na adres: wiesciwyzszobramskie@luteranie.pl wraz z opisem miejsca. Najciekawsze zdjęcia zostaną nagrodzone i opublikowane w Wieściach. Na prace czekamy do końca sierpnia.

  5. Przedszkole Towarzystwa Ewangelickiego od  1 września otwiera oddział opiekuna dziennego. Jeśli jesteś rodzicem dziecka w wieku od roku do trzech lat. zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą na stronie internetowej i profilu FB. Zapewniamy naszym dzieciom bogatą ofertę zajęć, wykwalifikowany personel z długoletnim doświadczeniem, małe grupy domową kuchnię uwzględniającą diety oraz ogromny ogród i dwa place zabaw. Zapraszamy.
  6. W czasie śpiewania pieśni po kazaniu prosimy o złożenie ofiary przy ołtarzu przeznaczonej na cele naszej parafii. Za każdy złożony dar składamy serdeczne „Bóg zapłać”