/ Ogłoszenie / 5 Niedziela Po Wielkanocy – Rogate – 17 maja 2020

5 Niedziela Po Wielkanocy – Rogate – 17 maja 2020

Błogosławiony Bóg, który nie odrzucił modlitwy mojej i nie odmówił mi swej łaski. Ps 66,20

————————————————

Serdecznie witamy  internautów i pozdrawiamy. W szczególny sposób witamy wszystkich, którzy oglądają nas za pośrednictwem portalu onet.pl i dziękujemy za to, że możemy docierać za pośrednictwem onetu.

Ogłoszenia:

 1. Zapraszam na transmisję uroczystego nabożeństwa w przyszłą niedzielę o godz. 10.00. Będziemy obchodzić Pamiątkę Założenia i Poświęcenia Kościoła Jezusowego w Cieszynie.
 2. Zapraszamy do oglądania codziennych rozważań biblijnych na naszym kanale Youtube.
 3. Zapraszamy wszystkich do wspólnego studium Listu do Filipian. W każdą środę o godz. 17.00 na parafialnym kanale YouTube zamieszczamy filmik z omówieniem kolejnej części listu. Wszystkich zainteresowanych wspólną dyskusją, pytaniami i dzieleniem się swoimi przemyśleniami zapraszamy w poniedziałkowy wieczór o godz. 20.00 na wideokonferencję na platformie ZOOM. By uczestniczyć w spotkaniu trzeba mieć zainstalowaną aplikację zoom w komputerze, lub telefonie. Link do wideokonferencji znajduje się na naszej stronie internetowej oraz naszym profilu na Facebooku.
 4. Zachęcamy również do śledzenia wiadomości na naszej parafialnej stronie internetowej www.cieszyn.luteranie.pl oraz naszego profilu na Facebooku.
 5. Zapraszamy do tego, by włączyć się do modlitwy o powstrzymanie i zakończenie epidemii koronawirusa w Polsce, w Europie i na całym świecie. Każdego dnia o godz. 20.00 brzmią dzwony Kościoła Jezusowego i wszystkich naszych kościołów filialnych, by zaprosić nas do modlitwy. Zachęcamy do tego, byście o tej porze w oknie swojego domu postawili zapaloną świecę.
 6. Chrześcijańska Telewizja Internetowa zaprasza dzieci i rodziców na szkółki niedzielne. W programie lekcja biblijna i prace plastyczne. Zapraszamy LINK.
 7. Zachęcamy do przeczytania najnowszego MAJOWEGO numeru wieści Wyższobramskich. Pismo jest dostępne w wersji elektronicznej na stronie internetowej naszej parafii oraz na stoliku przed wejściem do kancelarii parafialnej.
 8. Przypominamy, iż nasza kancelaria parafialna jest nieczynna do odwołania, a w sprawach nagłych prosimy o kontakt telefoniczny.
 9. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy wsparli akcję Diecezji Cieszyńskiej, Diakonii Diecezji Cieszyńskiej i naszej Parafii na rzecz zakupu maseczek dla pracowników Szpitala Śląskiego w Cieszynie. Szczegóły na plakacie na naszej stronie internetowej. LINK
 10. Serdecznie dziękujemy wszystkim za wszystkie ofiary składane na konto bankowe naszej parafii. Dziękujemy za wpłaty kolekt. W górnym menu naszej strony internetowej znajduje się zakładka Darowizny, a po jej kliknięciu poprzez system szybkich przelewów, zadeklarowana kwota zostanie przelana bezpośrednio na nasz rachunek bankowy. W treści, która jest już częściowo wypełniona można dopisać cel szczegółowy np. „kolekta z niedzieli”, czy „transmisje”.
 11. Trwa zbiórka ofiar na Bratnią Pomoc im. Gustawa Adolfa. Odezwa zarządu znajduje się na stronie www.luteranie.pl. Wpłat można dokonywać na nasze konto bankowe z dopiskiem „Ofiara na BPGA”. Serdecznie dziękujemy.
 12. Prosimy o przekazywanie ofiar na rzecz uchodźców z bliskiego wschodu w Aleppo i na wyspie Lubos. Ofiary można składać na konto parafii.