/ Ogłoszenie / 2 niedziela przed postem – Sexagesimae – 7 luty 2021

2 niedziela przed postem – Sexagesimae – 7 luty 2021

Dziś, jeśli głos jego usłyszycie, nie zatwardzajcie serc waszych Hbr 3,15

 1. Serdecznie dziękujemy za kolektę i ofiarę złożoną w czasie ostatniego niedzielnego nabożeństwa.

  – Cieszynie w wysokości:

  1082,48 zł

  – Bażanowicach wysokości:

  186,00 zł

  – Gumnach w wysokości:

  189,00 zł

  – Hażlachu w wysokości:

  360,00 zł

  – Krasnej w wysokości:

  …………….. zł

  – Marklowicach w wysokości:

  149,40 zł

  – Ogrodzonej w wysokości:

  137,00 zł

  – Puńcowie w wysokości:

  192,00 zł

  – Zamarskach w wysokości:

  144,00 zł

 2. W najbliższą niedzielę 14 lutego serdecznie zapraszamy na nabożeństwa:

– w Kościele Jezusowym w Cieszynie nabożeństwo poranne o godz. 8.00 połączone ze spow i Kom. św. oraz nabożeństwo główne o godz. 10.00

Ponadto:

– o godz. 8:30 w Bażanowicach, Hażlach, Marklowicach i Ogrodzonej.

W Marklowicach ze spow i Kom. św.

– o godz. 10:00 w Gumnach, Puńcowie i Zamarskach.

W Zamarskach ze spow i Kom. św.

 1. Serdecznie zapraszamy do uczestniczenia w nabożeństwie, które dzisiaj o godz. 15.50 nada TVP3 z Kościoła Ewangelicko-Metodystycznego w Bielsku-Białej.

 2. W sobotę 20 lutego odbędzie się Zgromadzenie Parafialne naszej parafii. Zgromadzenie odbędzie się w Kościele Jezusowym o godz. 9.00 rozpocznie się nabożeństwem. Na zgromadzeniu przedstawione zostaną sprawozdania z życia religijnego, gospodarczego i finansowego za 2020 rok, oraz omówione plany działania na rok 2021. Serdecznie zapraszamy wszystkich parafian do wzięcia udziału w Zgromadzeniu.
 3. Wraz z nowym rokiem rozpoczął się okres rozliczeń naszych podatków z urzędami skarbowymi. Jak co roku prosimy Was o przekazywanie waszego 1% podatku na rzecz ewangelickich organizacji pożytku publicznego są wśród nich Centrum Misji i Ewangelizacji oraz Towarzystwo Ewangelickie w Cieszynie. Istnieje również możliwość przekazania 1% na rzecz naszej parafii za pośrednictwem Diakonii Polskiej. Sumę 1% należy wówczas przekazać na Diakonię Polską, a w rubryce informacje szczegółowe wpisać: Na działalność diakonijną Parafii w Cieszynie. Szczegółowych informacji udziela nasza kancelaria parafialna, znajdują się one również na ulotkach. Dziękujemy wszystkim tym, którzy w ubiegłym roku przekazali nam 1%. Udało nam się zebrać 8400zł

 4. Dyrekcja Szkoły Podstawowej Towarzystwa Ewangelickiego zwraca się do Rodziców, którzy w najbliższym czasie będą podejmować decyzję o wyborze szkoły. Z uwagi na panującą pandemię nie możemy zorganizować DNIA OTWARTEGO i tak jak w latach ubiegłych zaprezentować szkoły. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą i śledzenia bieżących informacji dotyczących rekrutacji, które będą się ukazywać na naszej stronie internetowej. Lub kontaktu telefonicznego. Informujemy także Rodziców zainteresowanych rekrutacją do klas II-VIII, że prowadzimy nabór na rok szkolny 2021/2022 w ramach wolnych miejsc.
 5. Trwają prace remontowe w kościele. Osoby chętne do pomocy w sprzątaniu kościoła zapraszamy w sobotę o godz. 9.00. Przyjmujemy również ścierki, szmaty potrzebne do sprzątania.

 6. Przy wyjściu z kościoła można otrzymać lutowy numer Wieści Wyższobramskich.

 7. Przy wyjściu z kościoła prosimy o złożenie ofiary na ołtarzu przeznaczonej na Fundusz Stypendialny. Za każdy złożony dar składamy serdeczne „Bóg zapłać”