/ Ogłoszenie / 1 NIEDZIELA PASYJNA – NIEDZIELA DIAKONII – 21 LUTY 2021

1 NIEDZIELA PASYJNA – NIEDZIELA DIAKONII – 21 LUTY 2021

Syn Boży na to się objawił, aby zniweczyć dzieła diabelskie. 1 J 3,8b

  1. Serdecznie dziękujemy za kolektę złożoną w czasie ostatniego niedzielnego nabożeństwa.
–  Cieszynie w wysokości: 1731,00 zł
–  Bażanowicach wysokości: 392,00 zł
–  Gumnach w wysokości: 159,00 zł
–  Hażlachu w wysokości: 256,00  zł
–  Krasnej w wysokości: …………… zł
–  Marklowicach w wysokości: …………… zł
–  Ogrodzonej w wysokości: …………… zł
–  Puńcowie w wysokości: 205,00  zł
–  Zamarskach w wysokości: …………… zł
  1. Serdecznie zapraszamy na tygodniowe nabożeństwa Pasyjne, które odprawione zostaną:

– w Hażlachu we wtorek 23 lutego o godz. 17:00

– w Bażanowicach w czwartek 25 lutego o godz.17:00

– w Cieszynie w piątek 26 lutego o godz.17:00

Wszystkie nabożeństwa pasyjne będą połączone ze spow. i Kom. św.

  1. W najbliższą niedzielę 28 lutego serdecznie zapraszamy na nabożeństwa:

– w Kościele Jezusowym w Cieszynie nabożeństwo poranne o godz. 8.00 i nabożeństwo główne połączone ze spow. i Kom św. o godz.10.00

Ponadto:

– o godz. 8:30 w Bażanowicach, Marklowicach, Ogrodzonej i Zamarskach.

W Ogrodzonej ze spow i Kom. św.

– o godz. 10:00 w Gumnach, Hażlachu i Puńcowie.

W Hażlachu i Puńcowie ze spow i Kom. św.

  1. Serdecznie zapraszamy do uczestniczenia w nabożeństwie, które dzisiaj o wyjątkowo godz. 14.00 nada TVP3 z Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w Rypnie.
  2. Od dzisiejszej niedzieli zapraszamy dzieci na szkółki niedzielne, które odbywają się równolegle z nabożeństwami. Przygotowaliśmy specjalną procedurę, by nabożeństwa dla dzieci mogły odbywać się w bezpieczny sposób. Prosimy o zapoznanie się z tą procedurą dostępną na FB, stronie internetowej parafii oraz prosimy o wcześniejsze przybycie celem podpisania specjalnego oświadczenia.
  3. Jak co roku w okresie pasyjnym w Kościele Ewangelicko-Augsburskim trwa akcja „Skarbonka Diakonijna”. Przy wyjściu z kościoła oraz u katechetów można otrzymać skarbonki na tą akcję, a zborowników prosimy o dary pieniężne na ten cel. Wpłat można dokonać również na specjalny rachunek bankowy naszej parafii, który dostępny jest na stronie internetowej parafii, profilu FB. Przy wyjściu z kościoła ustawiona jest również specjalna „skarbonka diakonijna”.
  4. Wraz z nowym rokiem rozpoczął się okres rozliczeń naszych podatków z urzędami skarbowymi. Jak co roku prosimy Was o przekazywanie waszego 1% podatku na rzecz ewangelickich organizacji pożytku publicznego są wśród nich Centrum Misji i Ewangelizacji oraz Towarzystwo Ewangelickie w Cieszynie. Istnieje również możliwość przekazania 1% na rzecz naszej parafii za pośrednictwem Diakonii Polskiej. Sumę 1% należy wówczas przekazać na Diakonię Polską, a w rubryce informacje szczegółowe wpisać: Na działalność diakonijną Parafii w Cieszynie. Szczegółowych informacji udziela nasza kancelaria parafialna, znajdują się one również na ulotkach. Dziękujemy wszystkim tym, którzy w ubiegłym roku przekazali nam 1%. Udało nam się zebrać 8400zł
  5. Informujemy, że zmieniły się numery telefonów kontaktowych do naszej parafii, zarówno kancelarii, administracji budynków, informatora parafialnego, muzeum i biblioteki. Zmianie uległy również telefony kontaktowe do księży. Bliższe informacje na stronie internetowej.
  6. Trwają prace remontowe w kościele. Osoby chętne do pomocy w sprzątaniu kościoła zapraszamy w sobotę o godz. 9.00. Przyjmujemy również ścierki, szmaty potrzebne do sprzątania.